Home Fokus Rakiq: Njësia Speciale i rrahu tre serb, dy prej tyre kanë lëndime të rënda

Rakiq: Njësia Speciale i rrahu tre serb, dy prej tyre kanë lëndime të rënda

by rks2008

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiq, para pak minutave ka vizituar Bërnjakun, pas raportimeve të medieve serbe se Njësia Speciale e Kosovës i ka rrahur tre serb lokalë.

Kryetari i Listës Serbe, para gazetarëve tha se Njësia Speciale e Kosovës i ka rrahur tre serb lokalë në rrugët malore të kësaj zone, njofton Klankosova.tv.

Sipas tij, dy prej tyre kanë marrë lëndime të rënda dhe janë ndalur për trajtim në spitalin rajonal në veri të Mitrovicës.

0 comment

You may also like

Leave a Comment