Home Lajme Kërcënon ushtria serbe, pozicionohet në Rashkë me artileri të rëndë (FOTO)

Kërcënon ushtria serbe, pozicionohet në Rashkë me artileri të rëndë (FOTO)

by rks2008

Ushtria serbe është pozicionuar në Rashkë dhe po kërcënon me situatën në Veri. Mediat lokale serbe kanë publikuar fotografi ku shihen njësi të specializuara ushtarake serbe me artileri të rëndë.

“Rashka për momentin. Njësi të Ushtrisë Serbe janë në gatishmëri luftarake në garnizonet e Rashkës e Novi Pazarit” thuhet në njoftimin e mediave lokale serbe.

Sipas njoftimeve të fundit nga atje, njësitë e specializuara po i afrohen kufirit në Jarinje dhe janë në gatishmëri për ndërhyrje./Indeksonline/

0 comment

You may also like

Leave a Comment