Home e zeze E rëndë: 23-vjeçarja kosovare vdes 48 orë pas vaksinimit antiCOVID (FOTO)

E rëndë: 23-vjeçarja kosovare vdes 48 orë pas vaksinimit antiCOVID (FOTO)

by rks2008

Një 23 vjeçare në Drenas ka ndërruar jetë, por familjarët e saj thonë se vdekja ndodhi tri ditë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit.

Familjari i 23 vjeçares, Haxhi Xhemajli, në rrjetet sociale kanë shpërndarë lajmin për vdekjen e saj, teksa thonë se ajo ka humbur jetën 48 orë pasi është vaksinuar.

“U detyrovë të vaksijonohesh që të qendërosh në vëndin e punës .Ajo vakcin pas 48 ore të shkatoj vdekjen.

MOS NA #DETYRONI MOS NA #KUSHTËZONI Prehu në paqe mbesa jonë”, shkroi ai.

Media ka kontaktuar me Qendrën e Mjekësisë Familjare në Drenas për të sqaruar informatat rreth arsyes se pse vajza nga Drenasi ka vdekur tri ditë pasi është vaksinuar dhe se a ka pasur paraprakisht ndonjë informatë shëndetësore për pacienten.

0 comment

You may also like

Leave a Comment