Home e zeze Detaje të reja nga ngjarja tragjike në Gjilan, ku i morën jetë 50 vjeçarit nga Bujanoci (DETAJE)

Detaje të reja nga ngjarja tragjike në Gjilan, ku i morën jetë 50 vjeçarit nga Bujanoci (DETAJE)

by rks2008

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata kompetente në Gjilan, caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve F.O., G.B. dhe I.V., për shkak të dyshimit se me a rmë zjarri kanë privuar nga jeta tani të ndjerin B.V.

Sipas kërkesës, ekziston dyshimi i bazuar se të pandehurit e sipërshënuar, më 12 Shtator 2021, rreth orës 19:45 minuta, pas një përgatitje paraprake, në bashkëkryerje kanë privuar nga jeta të ndjerin B.V., duke e vënë në rrezik edhe jetën e personave tjerë, të cilët kanë qenë afër tij, në atë mënyrë që së bashku kanë ardhur me një veturë të markës ‘’Audi A3’’ dhe janë ndalë tek një market, ku nga aty të a rmatosur kanë dalë dy nga të pandehurit dhe me të arritur në vendin e ngjarjes, i afrohen të ndjerit, i cili ishte ulur në një kafiteri në Gjilan, të cilët pastaj kanë shtënë me a rmë zjarri në drejtim të tij, ku për shkak të plagëve të marra i njëjti ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa të pandehurit pas kryerjes së v rasjes janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

“Me këto veprime, të njëjtit në bashkëkryerje dyshohen se kanë kryer veprën penale ‘’V rasja e rëndë’’, nga neni 173 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).Gjithashtu, të njëjtit dyshohen edhe për veprën penale ‘’Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të a rmëve’’, pasi që në mënyrë të paautorizuar kanë mbajtur në pronësi a rmë zjarri”, thuhet në njoftimin e prokurorisë, transmeton Express.

0 comment

You may also like

Leave a Comment