Home Magazina Labi i sjell si këngë vargjet “Fjalët e Qiririt”

Labi i sjell si këngë vargjet “Fjalët e Qiririt”

by rks2008

Labinot Tahiri, ka sjellur një projekt të ri muzikor në kuadër të xhirimeve të fundvitit.

Gjatë xhirimeve për festa e fundvitit, ai ka sjellur një projekt të ri muzikor, e që është ripërpunimi i këngës së njohur “Fjalët e Qiririt”.

Ai e ka sjell në versionin e tij këtë këngë, e cila është e bazuar në vargjet e shkrimtarit të madh, Naim Frashëri.

“Ju uroj shëndet dhe gjitha të mirat në këto ditë të vështira! Këndova një këngë të radhës! Kjo këngë na e kujton çdo ditë të vështirësive të secilit shqiptarë gjatë jetës ku e kanë bërë në tokat tona!”, ka shkruar Labi në Instagram./Indeksonline/

0 comment

You may also like

Leave a Comment