Home Lajme Emrat/ 4 shqiptarë të arrestuar për ngjarjen në Vjenë, 2 nga Kosova (FOTO)

Emrat/ 4 shqiptarë të arrestuar për ngjarjen në Vjenë, 2 nga Kosova (FOTO)

by rks2008

Ende po vazhdojnë kërkimet për të implikuarit në s ulmin e 2 nëntorit në Vjenë të Austrisë.

Deri më tani janë arrestuar mbi dhjetëra të dyshuar, që lidhen me s ulmin t errorist ku mbetën të vdekur 5 persona e disa të p logosur.

Një nga s ulmuesit që u v ra nga forcat e rendit ishte shqiptari nga Maqedonia e Veriut, Kujtim Fejzullahu.

Ndërsa mediat e huaja raportojnë se tashmë janë kapur edhe 4 shqiptarë të tjerë të dyshuar.

Dy nga shqiptarët janë nga Kosova dhe dy nga Maqedonia e Veriut.

Fotografitë e të dyshuarve janë publikuar, bashkë me identitetin.

Njëri nga kosovarët është Arijanit Feka nga Reqani i Suharekës, dhe tjetri Kujtim Kadriu i lindur në Ferizaj./Indeksonline

0 comment

You may also like

Leave a Comment