Home e zeze Pamje të tmerrshme nga aksidenti në Gjermani, ku vdiqen 3 kosovarë (FOTO)

Pamje të tmerrshme nga aksidenti në Gjermani, ku vdiqen 3 kosovarë (FOTO)

by rks2008

Një aksident i tmerrshem ka ndodhur sot në qytetin të Gjermanisë, ku tre kosovarë, humben jetë deri sa po ktheheshin në Zvicër nga Kosova, shkruan RepublikaOnline.net

Mes viktimave ishin edhe dy fëmijë, njëri 12 vjeç e tjetri 18 dhe një mashkull i moshës 35 vjeç.

Mediat gjermane kanë dhënë detaje për aksidentin, duke treguar se vetura e tipit “Audi”, u përplas me kamion, duke i lënë të vdekur në vend dy anëtarët e familjes, ndërkohë viktima e tretë vdiq rrugës për spital.

Nga aksidenti, lëndime të rënda kanë marrë gruaja e 35 vjeçarit dhe një fëmijë, vajzë e moshës 11 vjeçare./RepublikaOnline.net

Sipas hetimeve të para policore, makina ka rrëshqitur dhe është përplasur ballë për ballë me kamionin që po afrohej.

Tre persona janë bllokuar në automjetin e aksidentit dhe është dashur të lirohen nga brigada e zjarrfikësve e cila ka përdorur pajisjet hidraulike të shpëtimit, transmeton albinfo.ch.

Një djalë 12 vjeç dhe një burrë 35 vjeçar kanë vdekur në vendin e aksidentit nga plagët e rënda të pësuara, përcjell albinfo.ch. Personi i tretë, pasagjeri 18 vjeçar ka vdekur pak më vonë në spitalin në të cilin ishte dërguar me helikopter shpëtimi.

Gruaja e 35 vjeçarit, është në gjendje kome.

Një vajzë 11-vjeçare dhe shoferi i makinës Audi kanë pësuar lëndme të rënda.

Drejtuesi i kamionit është lënduar lehtë. Rruga federale është mbyllur për orë të tëra gjatë punës së shpëtimit dhe hetimeve rreth aksidentit.

11.07.2018, Niedersachsen, Hannover: Der neue Intensivtransporthubschrauber “Christoph Niedersachsen” vom Typ H145 der DRF Luftrettung landet am Flughafen. Der neue Hannoveraner Hubschrauber führt in ganz Niedersachsen Intensivtransporte von Patienten zwischen Kliniken durch. Außerdem wird er als Rettungshubschrauber bei Nofalleinsätzen alarmiert. Foto: Julian Stratenschulte/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

0 comment

You may also like

Leave a Comment