Home Lajme SHBA apo Rusia, kush e ka ushtrinë më të fortë? Krahasimi i Forcave Ushtarake 2020 (VIDEO)

SHBA apo Rusia, kush e ka ushtrinë më të fortë? Krahasimi i Forcave Ushtarake 2020 (VIDEO)

by rks2008

Investime të shumta po vazhdojnë të bëjnë shtetet e fuqishme në ushtri.

Tashmë, disa prej tyre, po i matin forcat me artileri të rëndë.

Gjithmonë protagnistë në këtë drejtim janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe ajo e Rusisë.

Përkundër kësaj, SHBA vazhdon të mos e lëshojë fronin nga pozita e parë në botë, duke mos pësuar rënie as në vitin 2020 si në aspektin politik, por edhe ushtarak.

“The Statistics”, ka publikuar një video në Facebook ku tregohet fuqia mes SHBA-ve dhe Rusisë./GazetaBlic

0 comment

You may also like

Leave a Comment