Home Lajme Fermeri kosovar ngrohet me bajga (VIDEO)

Fermeri kosovar ngrohet me bajga (VIDEO)

by rks2008

Jashtëqitjet e disa kafshëve po përdoren për ngrohje.

Këtë mënyrë interesante e ka zbuluar dikush në Dragash duke u kujdesur njëkohësisht që të mos ndotet ambienti, njofton Klan Kosova.

Fermeri në fjalë po përdor një metodë mjaft të veqant për ngrohje qëndrore, ku në vend të qymyrgurit e druve ai po përdor vetëm jashtqitjet e kafshëve dhe byk, përcjell RepublikaOnline.net

Se si vjen deri te procesimi i këtij materiali për ngrohje ndiqeni storien në vazhdim.

Kronikë nga Enis Reçica

0 comment

You may also like

Leave a Comment