Home Lajme Fat në fatkeqësi: I shpëtoj goditjes nga treni, kjo është gjendja e vëllaut të tretë të familjes Arifaj (FOTO)

Fat në fatkeqësi: I shpëtoj goditjes nga treni, kjo është gjendja e vëllaut të tretë të familjes Arifaj (FOTO)

by rks2008

Hasan Arifaj 17 vjeç, dhe Blerian Arifaj, 13 vjeç, humben sot jetën tragjikisht pasi një tren që po kalonte nëpër qytetin ku ata jetonin i goditi për vdekje, shkruan RepublikaOnline.net

Mrekullisht aksidentit i shpëtoj vëllau i tretë i cili ishte bashkë me dy vëllezërit e tij që humben jetën.

A. Arifaj shpëtoi mrekullisht pasi po ecte më ngadal dhe nuk doli përpara trenit.

Sipas mediave gjermane ai ishte duke shkuar në shkollë me vëllezërit e tij dhe ishte me fat vetëm sepse ai eci më ngadalë se të tjerët. Djali ndodhet në spital për shkak të situatës psikologjike. Nëna e nxënësve gjithashtu vuri re aksidentin ndërsa po i çonte fëmijët e saj në stacionin e trenit. Djali i saj i madh H.A kaloi testin e tij teorik të vozitjes disa kohë më parë, së shpejti ai donte të studionte.

0 comment

You may also like

Leave a Comment