Home Lajme PDK pritet ta marr postin e presidentit nëse lidhë koalicion me LDK – S’do jetë Veseli, as Thaçi

PDK pritet ta marr postin e presidentit nëse lidhë koalicion me LDK – S’do jetë Veseli, as Thaçi

by rks2008

Sot Kryesia e LDK’së, ka mbajtur mbledhje për të diskutuar mundësinë e koalicionit me PDK’në, shkruan RepublikaOnline.net

Sipas disa informatave, nëse arrihet ky koalicion, PDK pritet ta marrë postin e presidentit, dhe dy ministri.

LDK-ja pritet që t’ia ofrojë PDK-së postin e presidentit dhe dy ministri në Qeverinë Hoti, nëse konfirmohet aktakuza e Gjykatës Speciale ndaj presidentit, Hashim Thaçi, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

LDK kishte thënë disa herë se nuk do të lidhë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.

“Vijat e kuqe”, u hoqën pas deklaratës së Isa Mustafas se presin që të bëjn koalicion me PDK’në./RepublikaOnline

0 comment

You may also like

Leave a Comment