Home Lajme Këto janë postet që pritet ti marrë PDK, nëse lidhet koalicioni me LDK’në

Këto janë postet që pritet ti marrë PDK, nëse lidhet koalicioni me LDK’në

by rks2008

Sot Kryesia e LDK’së, ka mbajtur mbledhje për të diskutuar mundësinë e koalicionit me PDK’në, shkruan RepublikaOnline.net

Sipas disa informatave, nëse arrihet ky koalicion, PDK pritet ta marrë postin e presidentit, dhe dy ministri.

LDK-ja pritet që t’ia ofrojë PDK-së postin e presidentit dhe dy ministri në Qeverinë Hoti, nëse konfirmohet aktakuza e Gjykatës Speciale ndaj presidentit, Hashim Thaçi, dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

LDK kishte thënë disa herë se nuk do të lidhë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.

“Vijat e kuqe”, u hoqën pas deklaratës së Isa Mustafas se presin që të bëjn koalicion me PDK’në./RepublikaOnline

0 comment

You may also like

Leave a Comment