Home Lajme Kadri Veseli: Une nuk jam qyqarë – nuk mërzitem për Gjykatën Speciale (VIDEO)

Kadri Veseli: Une nuk jam qyqarë – nuk mërzitem për Gjykatën Speciale (VIDEO)

by rks2008

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se Kosova pavarësisht dështimeve, ka shënuar përparim sidomos me ushtrinë. Por do të mbetet sfidë Gjykata Speciale dhe uniteti për bisedimet me Serbinë shkruan Kosova24.

Ai ka thënë se sfidë për Kosovën do të jetë Gjykata Speciale por, sipas tij, nga kjo sfidë Kosova do të dalë edhe më e fuqishme.

Pjesë nga intervista e Kadri Veselit:

“Dikush e ka kokën këtu e zemrën në Serbi”

Unë kurrë në jetë s’kam qenë vagon i askujt – por kam qenë gjithmonë lokomotiva. Une nuk jam qyqarë – nuk mërzitem për Gjykatën Speciale./Kosova24/

0 comment

You may also like

Leave a Comment