Home Lajme Mengjes i trishtë: 1 i vdekur në Prishtinë si pasojë e aksidentit (VIDEO)

Mengjes i trishtë: 1 i vdekur në Prishtinë si pasojë e aksidentit (VIDEO)

by rks2008

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodhë një aksident, me ç’rast një person ka humbur jetën dhe një tjetër ka marrë lëndime të rënda.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Me datë 04.10.2020 rreth orës 03:50, në rrugën Prishtinë – Ferizaj, është shkaktuar një aksident trafiku rrugor, ku është përfshirë një automjet në lëvizje.

Raportohet se një person mashkull kosovar ka humbur jetën dhe një tjetër ka marr lendime të rënda trupore dhe është derguar në QKUK.

Apelojmë tek të gjithë drejtuesit e automjeteve që të jenë më vigjilent gjate drejtimit të automjeteve, sepse vetem duke shtuar kujdesin dhe respektuar rregullat ne trafik mund të evitohen rastet e tilla tragjike të humbjes së jetëve njerëzore”, tha Daut Hoxha për Indeksonline.

0 comment

You may also like

Leave a Comment