Home Lajme Ja për çfarë akuzohet Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale

Ja për çfarë akuzohet Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale

by rks2008

Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë për KOHË-n se kreu i OVL-së, Hysni Gucati, dhe nënkryetari i saj, Nasim Haradinaj, janë në Hagë aktualisht.

Që të dy pritet të dalin së shpejti para gjyqtarit të procedurës, derisa dyshohen për pengim të drejtësisë.

“Që të dy janë të dyshuar për pengim të drejtësisë, që të dy janë në Hagë. Së shpejti, do të dalin para gjyqtarit të procedurës paraprake i cili do të vendosë për caktimin e paraburgimit apo jo. Megjithatë nuk dihet kur (dalin para gjyqtarit)”, ka thënë Gashi.

Ai ka bërë të ditur gjithashtu se për herë të fundit me Haradinajn ka kontaktuar mbrëmë rreth orës 18:00 nga Selia e EULEX-t në Fushë Kosovë.

0 comment

You may also like

Leave a Comment