Home Kosovë Në këtë vend u dërgua Haradinaj pas arrestimit (VIDEO)

Në këtë vend u dërgua Haradinaj pas arrestimit (VIDEO)

by rks2008

Forcat speciale të EULEX-it kanë arrestuar gjatë ditës së sotme dy krerët e OVL-UÇK, kryetarin, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj.

Arrestimi i tyre erdhi pasi Organizata e tyre publikoi dosjet e Gjykatës Speciale.

Paraqitje publike e këtyre dosjeve është bërë tri herë radhazi, shkruan Indeksonline

Ndryshe, mësohet se nënkryetari Haradinaj, është dërguar nga hetuesit e Dhomave të Specializuara në zyrat e EULEX-it në Prishtinë.

Në asistim ishte edhe Policia e Kosovës. /Indeksonline/

0 comment

You may also like

Leave a Comment