Kjo është arsyeja qe u arrestuan Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati - Republikaonline.net
Home Lajme Kjo është arsyeja qe u arrestuan Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati

Kjo është arsyeja qe u arrestuan Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati

by rks2008

Forcat speciale të EULEX-it kanë arrestuar gjatë ditës së sotme dy krerët e OVL-UÇK, kryetarin, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj.

Arrestimi i tyre erdhi pasi Organizata e tyre publikoi dosjet e Gjykatës Speciale.

Paraqitje publike e këtyre dosjeve është bërë tri herë radhazi, shkruan Indeksonline

Ndryshe, mësohet se nënkryetari Haradinaj, është dërguar nga hetuesit e Dhomave të Specializuara në zyrat e EULEX-it në Prishtinë.

Në asistim ishte edhe Policia e Kosovës. /Indeksonline/

0 comment

You may also like

Leave a Comment