Home Lajme Shqiptarja e Sanxhakut i shkruan Dritan Abazovicit: E shite kombin dhe fenë për disa miliona euro

Shqiptarja e Sanxhakut i shkruan Dritan Abazovicit: E shite kombin dhe fenë për disa miliona euro

by rks2008

Armina Nuraj, shqiptarja e njohur nga Sanxhaku i ka shkruar një letër publike Dritan Abazoviqit, politikanit shqiptar që po synon formimin e Qeverisë malazeze me forcat politike serbe

Nw njw letwr tw gjatw tw publikuar nw Facebook ajo i thotë Abazoviqit se ka shitur kombin dhe fenë për disa miliona euro dhe se ka i fut th ikë pas shpine shumë shqiptarëve dhe boshnjakëve në Mal të Zi

Ajo i thotë se ç’mund të pritet nga ai kur ka deklaruar se Skenderbu është serb.

Por, Abazoviq në një intervistë dhënë ka thënë se ka gabuar dhe ka kërkuar falje publike, ndërsa ka deklaruar se është krenar që është shqiptar.

Letra e saj e plotë e saj:

Dritan Abazoviq. Nuk do t’ju drejtohem me “respekt” as me “i respektuar”, por do t’ju drejtohem si “djali çetniko-malazez”.

Nuk do të drejtohem në gjuhën shqipe, sepse ti nuk ke as “A” nga shqiptarët, dhe se gjithashtu do të njollosja gjuhën time të pastër dhe më të bukur shqipe.

Ti që ke shitur kombin dhe fenë për disa miliona euro. Ti që i ke fut th ikë pas shpine shumë shqiptarëve dhe boshnjakëve në Mal të Zi. Ti meriton që shqiptarët dhe boshnjakët të bashkohen dhe të përzënë nga hapësirat e Malit të Zi.

Me çfarë krenarie del rrugëve të Malit të Zi, ndërsa je shpallur si tradhtar i kombit dhe fesë tënde?

Çka kishe në kokë kur more vendimin, me siguri nuk kishe tru, po ta kishe Dritan Abazoviqi, do ta kishe përdorur, do të kujtoje gj enocidin në Bosnjë, gj enocidin në Republikën e Kosovës. Do të kujtoje Dritan Abazoviqi edhe mijëra gratë e dh unuara në hapësirat e Bosnjës dhe Republikës së Kosovës, do të kujtoje se sa shqiptarë janë v rarë nga policia malazeze gjatë kohës së luftës së Kosovës.

Po ç‘të presësh nga ti kur the se heroi më i madh shqiptar Skënderbeu është serb?”, ka shkruar Armina Nuraj, studentja nga Novi Pazari, e cila pranoi origjinën e saj shqiptare dhe theksoi se kjo trevë është dominuese nga shqiptarët që janë asimiluar.

0 comment

You may also like

Leave a Comment