Home Lajme Thaçi promovon bukuritë e Liqenit të Batllavës dhe fshatrave përreth (VIDEO)

Thaçi promovon bukuritë e Liqenit të Batllavës dhe fshatrave përreth (VIDEO)

by rks2008

Liqeni i Batllavës dhe bukuritë që e rrethojnë janë sot ato të cilat i ka promovuar Presidenti Hashim Thaçi.

Syri i kamerës ka kapur shumë prej bukurive të disa prej fshatrave të kësaj pjese të Gollakut, transmeton Klan Kosova.

Përveç Orllanit ku shtrihet një pjesë e madhe e Liqenit, shihet edhe luginat dhe kodrinat e fshatrave Kalaticë, Brainë, Barainë, Metergovc, Ballaban, Kushevicë…

“Liqeni i Batllavës është shumë i bukur. Ajri i mirë, hapësira përreth e bëjnë atraksion të vërtetë dhe shumë të përshtatshëm për piknik, çiklizëm, lundrim, peshkim dhe aktivitete të shumta relaksimi”, është shprehur Thaçi.

0 comment

You may also like

Leave a Comment