Thaçi: Çështja e të pagjeturve është turpi i bashkësisë ndërkombëtare - Republikaonline.net
Home Lajme Thaçi: Çështja e të pagjeturve është turpi i bashkësisë ndërkombëtare

Thaçi: Çështja e të pagjeturve është turpi i bashkësisë ndërkombëtare

by rks2008

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve ka kujtuar 1647 qytetarët e pagjetur.

Sipas tij, çështja e të pagjeturve është turpi i bashkësisë ndërkombëtare dhe është për keqardhje që Serbia po e politizon edhe zbardhjen e fatit të tyre, njofton Klan Kosova.

“Bashkësia ndërkombëtare duhet t’i shfrytëzojë të gjitha mjetet që ka në dispozicion për t’i bërë presion Serbisë dhe për ta zbardhur fatin e të pagjeturve dhe çdo k rim të kryer në Kosovë”.

“Nuk do të ndalemi asnjëherë së kërkuari që të zbardhet fati i tyre. Nuk do të ndalemi asnjëherë së kërkuari drejtësi për çdo v
iktimë, për çdo të zhdukur, për çdo familje”.

0 comment

You may also like

Leave a Comment