Home Lajme Thaçi: Trepça thesar i Kosovës, minatorët simbol i punës

Thaçi: Trepça thesar i Kosovës, minatorët simbol i punës

by rks2008

Presidenti i vendit po vazhdon të promovojë bukuritë dhe pasuritë e Kosovës në postimet e tij të fundit në Facebook.

Sot Hashim Thaçi e nisi ditën duke kujtuar punën e rëndë që bëhet nga minatorët e Trepçës, njofton Klan Kosovës.

Ata i quajti edhe simbol të ndershmërisë në ndërtimin e shtetit.

“Trepça, thesar i Kosovës 🇽🇰 Çdo ditë e nisin duke shpresuar në fatin e mirë, deri sa punojnë në thellësitë e minierës së Trepçës ⚒. Minatorët 👷🏼♀️👷🏼♂️, simbol i ndershmërisë dhe punës së pandalshme për ta ndërtuar Kosovën”.

0 comment

You may also like

Leave a Comment