Home Lajme 119 raste pozitive dhe 154 të shëruar me Covid-19 në Kosovë

119 raste pozitive dhe 154 të shëruar me Covid-19 në Kosovë

by rks2008

Në 24-orët e fundit në Kosovë janë shënuar 119 raste me koronavirus, nga 480 mostra të testuara raporton Gazeta Express.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat e 24 orëshit të fundit teksa ka njoftuar se janë shëruar edhe 154 pacientë të tjerë.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 119 raste pozitive. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 154 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.239 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.362”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së./Express/

0 comment

You may also like

Leave a Comment