Home Kosovë Vdes veterani i UÇK’së në moshën 51 vjeçare

Vdes veterani i UÇK’së në moshën 51 vjeçare

by rks2008

Sot, në moshën 51 vjeçare pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta Minush Ismail Luma.

Luma ishte njëri ndër veprimtarët e parë që bashkë me Komandantin legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Adem Jasharin dhe bashkëpunëtorët e tij Zahir Pajazitin, Sali Çekajn, Ahmet Hoxhën dhe atdhetarë të tjerë, morën pjesë në ushtrimet e grupeve ushtarake në Surrel të Shqipërisë.

Minush Ismail Luma nga Glloboçica e Kaçanikut dha kontribut të madh edhe gjatë periudhës së luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për liri dhe pavarësi.

Varrimi i tij bëhet në vendlindje.

0 comment

You may also like

Leave a Comment