Home Lajme Vdes veterani i UÇK-së Naser Ferizi

Vdes veterani i UÇK-së Naser Ferizi

by rks2008

Ka vdekur ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Ferizi.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës Hysni Gucati.

“Sot paska ndërru jetë Naser Ferizi, vdekja e tij me pikëlloi shumë, ngushllime familjarëve, miqve dhe bashkluftëtarëve të Naserit, Naseri ishte një luftëtar dhe trim i pashoq gjatë luftës, pusho i qetë Naser do të kujtojmë gjithmonë ashtu siç ishe një burrë me vyrtyte të mëdha njerëzore, të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!”.

0 comment

You may also like

Leave a Comment