Home Lajme Vjosa Osmani me poezi porositë vajzat binjake

Vjosa Osmani me poezi porositë vajzat binjake

by rks2008

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka cituar vargjet e poetit shqiptar kur është pyetur në “Indeks-Intervistë” për këshillën që do ua jepte dy vajzave të saj.

“Eshtë një lloj himni jetësor për secilën grua që rritet në Kosovë. Dhe është një stofë e vecant aty që kam qejf që edhe vajzat e mia ta mbajnë në mend dhe thotë kështu – autori është Shqiptar Oseku: Kur dikush ta fyen njerëzillëkun bija ime…” – ka cituar Osmani.

Ajo ka këtë porosi edhe për të gjitha vajzat e gratë në Kosovë.

“Porosia ime është që në asnjë moment të mos bëjnë kompromis dhe të durojnë ata që kanë për qëllim tua fyejnë njerëzillëkun, sic thuhet në këtë poezi” – ka thënë Osmani.

Vjosa Osmani është e martuar dhe ka dy vajza binjake!

0 comment

You may also like

Leave a Comment