Home Lajme Mali i Zi vazhdon të kërkoj testin negativ për kosovarët, shumë qytetarë kthehen mbrapa

Mali i Zi vazhdon të kërkoj testin negativ për kosovarët, shumë qytetarë kthehen mbrapa

by rks2008

Ditë më parë u lajmërua se Mali i Zi pritet të hap kufijtë e vet me Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë Veriore, Bosnjën dhe Hercegovinën e Serbinë.

Por, kjo nuk do të thotë që Mali i Zi nuk do të vazhdoj të kërkoj testin negativ të koronavirusit, transmeton Indeksonline.

Shumë qytetarë janë kthyer mbrapa pasi në pikë kufitare me Malin e Zi, Hani i Hotit nuk mund të kalosh pa e pasur testin negativ.

Indeksonline gjatë ditës së djeshme ka raportuar se në Malin e Zi nuk mund të hyhet nëse nuk e keni testin negativ PCR./Indeksonline/

0 comment

You may also like

Leave a Comment