Home Lajme Artan Hoxha: Greqia shtyp shqiptarët, kur Turqia i tregon vendin qurraviten tek NATO

Artan Hoxha: Greqia shtyp shqiptarët, kur Turqia i tregon vendin qurraviten tek NATO

by rks2008

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me situatën kaotike të krijuar nga radhët e gjata të automjeteve në dy pikat kufitare me Greqinë.

Hoxha përmes një postimi në Facebook shkruan se Grekët kur gjejnë një vend të vogël si Shqipëria që dhe pse anëtar i NATO-s e shkelin me këmbë.

Ndër të tjera ai shkruan se nëse ne u tregojmë vendin ankohen se po u shkelen të drejtat, si vend i NATO-s dhe BE-se, se po i kërcenojne, qurraviten, jargaviten…

“Kur gjejne nje vend me te vogel dhe me te dobet se vetja, edhe pse eshte anetare i NATO-s, e shkelin me kembe dhe i bejne gangesterin…

Kur bien ne hundlesh dhe u del perpara nje shtet me i forte, anetare i NATO-s, qe te kercet dhembet e te merr me shqelma, i ankohen Amerikes dhe BE-se..

Keta jane greket dhe Greqia…

Rraciste, ultranacionaliste, antishqiptare, ksenofobe,…

Kur u tregojne vendin, ankohen se po u shkelen te drejtat, si vend i NATO-s dhe BE-se, se po i kercenojne, qurraviten, jargaviten…”, shkruan Hoxha.

0 comment

You may also like

Leave a Comment