Home Kosovë Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

by rks2008

Artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi, ka vdekur sonte pasi ishte shtrirë në spital tash e gjashtë ditë dhe ishte në gjendje kritike.

Dobruna pati një s ulm të papritur në tru para gjashtë ditëve, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Lajmin e ka konfirmuar Rilind Gërvalla përmes një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Kujtojmë se artsti Dobruna gjithashtu ishte edhe themelues i gazetës Lirindja.

Më poshtë gjeni shkrimin e plotë:

0 comment

You may also like

Leave a Comment