Home Kosovë Vdes anëtari i Nismës, Limaj: Me Hajrullahun jemi rritur bashkë

Vdes anëtari i Nismës, Limaj: Me Hajrullahun jemi rritur bashkë

by rks2008

Ish-luftëtari i UÇK-së nga Malisheva, Hajrullah Mazreku, ka vdekur sot. Pas lajmit për vdekjen e tij, ka reaguar kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj

Ai ka thënë se Mazrekun e kishte bashkëluftëtar dhe bashkëpunëtor me të cilin janë rritur bashkë.

“Vdekja e tij ka lënë boshllëk të madh tek ne. Do të të kujtoj përherë miku im, si një njeri me vlera të larta njerëzore, fjalë pak e punëtor i madh, i urtë e i dashur për të gjithë, njeri me enërgji pozitive”, ka shkruar Limaj.

0 comment

You may also like

Leave a Comment