Ballina Lajmi i parë Djali i dëshmorit bëhet kadet çon në vend amanetin, i shkon me uniformë babait tek varri

Djali i dëshmorit bëhet kadet çon në vend amanetin, i shkon me uniformë babait tek varri

Nga Republika online

Në ambientet e kazermës “Adem Jashari”, sot u mbajt ceremonia ushtarake e diplomimit të kadetëve të Qendrës për Studime Universitare të FSK-së të gjeneratës së studimeve gjatë periudhës 2016-2020.

Nga 15 kadetët, në mesin e tyre ishte edhe Drin Merturi, djali i dëshmorit Ilir Merturi nga komuna e Klinës, transmeton Indeksonline.

Veshur me unformën e re, Drini sot shkoi për ta vizituar varrin e babait të tij, duke çuar kështu në vend amanetin.

Ai dhe ushtarët e Kosovës, janë me të vërtetë krenarie e këtij populli.

Mos i humb

Leni koment