Ballina Showbiz Bim Bimma: “Oj Kosovë oj lapericë”

Bim Bimma: “Oj Kosovë oj lapericë”

Nga Republika online

Bim Bimma ka reaguar ashpër për emërimin e fundit në Qeverinë Hoti.

Driton Bardheci nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është emëruar dje si zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Hoti, shkruan lajmi.net.

Punësimi i tij në këtë post, ka shkaktuar reagime të shumta në opinion, pasi del se ai nuk i ka të përfunduara studimet.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe reperi i njohur Bim Bimma, i cili Bardhecin e quan zëvendësministër të ‘paarsimit’ dhe ‘fantashkencës’.

“Zv.Minister i (pa) Arsimit dhe (fanta) Shkences! Oooj Kosovë oj lapericë”, shkruan reperi.

Mos i humb

Leni koment