Ballina Sport Lajm i zi, vdes boksieri kosovar në lule të rinisë (FOTO)

Lajm i zi, vdes boksieri kosovar në lule të rinisë (FOTO)

Nga Republika online

Bota e sportit në Kosovës sot ka marr një lajm të hidhur.

Boksieri nga Rahoveci, Florent Dina ka ndërruar jetë, transmeton Indeksonline.

Lajmin e ka konfirmuar faqja e Drejtorisë për Kulturë Rini dhe Sport e Rahovecit.

Dina disa vite më parë kishte emigruar me familjen e tij në drejtim të vendeve të botës, ku kishte filluar ta realizoj ëndrrën e tij që të bëhej boksier.

Por, fatkeqësisht nuk arriti ta ndjekë ëndrrën e tij për shkak se vdiq në moshë të re.

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport e Rahovecit i ka shprehur ngushëllime familjes./Indeksonline/

Me pikëllim të thellë morëm lajmin për ikjen e hershme nga kjo botë të Florent Dinës, një sportist me ambicie…

Publiée par Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport – Rahovec sur Samedi 20 juin 2020

Mos i humb

Leni koment