Ballina Lajme Ekskluzive: Deputetët e LDK-së po kërcënohen me largim nga partia nëse nuk e votojnë Qeverinë Hoti

Ekskluzive: Deputetët e LDK-së po kërcënohen me largim nga partia nëse nuk e votojnë Qeverinë Hoti

Nga Republika online

E gazeta inFokus, ekskluzivisht ka mësuar se dy deputet të kësaj partie, kanë vendosur pavarësisht të gjithave që të mos e votojnë këtë Qeveri.
Fjala është për deputetin Haxhi Avdyli dhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani.

Ndërsa, të shprehur kundër kësaj qeverie janë edhe deputetët Fatmir Rexhepi dhe Ardian Shala.

Një burim i sigurtë brenda partisë së Isa Mustafës, i ka thënë inFokusit, se deputetët që kanë thënë se nuk do ta votojnë Qeverinë Hoti, po kërcënohen nga partia.

Madje, këta, edhe po kërcënohen me largim nga LDK, nëse vendosin që mos të votojnë Qeverinë Hoti.

Mos i humb

Leni koment