Ballina Showbiz Lutfi Haziri uron bashkëshorten për ditëlindje me një poezi (FOTO)

Lutfi Haziri uron bashkëshorten për ditëlindje me një poezi (FOTO)

Nga Republika online

Bashkëshortja e Lutfi Hazirit sot ka ditëlindjen. 

Me një postim në Instagram, kryetari i Gjilanit e uroi me fjalë zemre, shkruan portali GazetaBlic.

Ai i ka kushtuar një poezi të shkrimtarit Dritëro Agollit.

‘Ka ditëlindjen sot kjo artiste

Dhe s’merret vesh sa vjet po mbush,

Kjo s’është e errët veç për mua,

Se ç’vite mbush, s’e di askush..

Ndaj unë e them këtë me bindje,

E them këtu, e them kudo:

Çdo grua ka veç ditëlindje,

Dhe vit të lindjes mos kërko…

| D. Agolli |

Gezuar ditelindjen

Te duam Luta @ Kenga, Loti, Mimas & Lumi’, ka shkruar Haziri.

Ndryshe, në këtë postim mori komente të shumta nga ndjekësit duke e uruar ditëlindjen e gruas së tij.

Mos i humb

Leni koment