Ballina Rajon Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Nga Republika online

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndierë këtë të premte në Durrës.

Sipas sajtit të njohur të tërmeteve, Emsc, tërmeti ka ndodhur në orën 10:18 me një magnitutë 3.2 i shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 2 kilometër.

Kjo ka bërë që lëkundjet të ndihen edhe në Tiranë.

Epiqendra ka qenë në Hamallaj në afërsi të qytetit të Durrësit dhe 13 km në veri të Shijakut.

Dridhje toke u ndien edhe dje në Shqipëri.

Mos i humb

Leni koment