Ballina Sport Vëllezërit apo të famshmit e Prishtinës, dikur dridhnin ish Jugosllavinë, ja sa shumë kanë ndryshuar! (FOTO)

Vëllezërit apo të famshmit e Prishtinës, dikur dridhnin ish Jugosllavinë, ja sa shumë kanë ndryshuar! (FOTO)

Nga Republika online

Periudha e viteve të 80-ta, e kohës së kapitenit (të ndjerit) Fadil Vokrri, kurrë nuk do të harrohet.

Vëllezërit Fadil dhe Xhevdet Muriqi, që kanë luajtur për Prishtinën e gjeneratës së artë, kurrë nuk do të shlyhen nga kujtesa e gjeneratave të vjetra, shkruan BotaSot

Fadili apo që shumë e quajnë Maradona i Kosovës dhe Xhevdeti, mbrojtës i shkëlqyer i asaj kohe, me lojërat e tyre, çonin në këmbë mbi 40 mijë shikues në stadiumin e Prishtinës.

Fadil mbahet mend për het-trikun kundër Velezhit dhe fitoren 3:2 në pranverën e vitit 1986 dhe Xhevdeti për dy gola kundër Dinamos së Zagrebit, për fitoren me 2:0 në vitin 1984.

Fadili nuk ka ndryshuar aq shumë, i cili jeton e vepron në Australi, ndërsa Xhevdeti ka ndryshuar goxha shumë me pamje, që jeton e vepron në Gjermani. Vëllezërit apo të famshmit e Prishtinës, dikur dridhnin ish Jugosllavinë!

Mos i humb

Leni koment