Ballina Lajme Mushkolaj – Haradinajt: 2 lidhje me buxhet s’i ki (VIDEO)

Mushkolaj – Haradinajt: 2 lidhje me buxhet s’i ki (VIDEO)

Nga Republika online

Ramush Haradinaj ka eskaluar me akuza ndaj sistemit shëndetësor të Kosovës, shkruan RepublikaOnline.net

I ashpër ka qenë reagimi i Imer Mushkolajt i cili tha se nuk mund ta quash Ministrin Vitia dhe Qeverinë të pa përgaditur në punën që po bën, ndërsa Mushkolaj ja përmendi Haradinajt edhe shterjen e fondeve rezervë duke ja përmendur kështu edhe fondin e ndarë për filmin “Lojë jete”, ndërsa 40 mijë euro u ndanë për shëndetësi.

Haradinaj gjithashtu tha se Ministri Vitia është shumë i mirë për konferenca, ndërsa me këtë nuk u pajtua Fidan Rama i cili tha se po quditëm nga deklaratat e tua, duke ju drejtuar Haradinajt që të bëj vlerësim njerëzor e jo politik.

Për më shumë ndiqeni deklaratën e plotë kah fundi i emisionit:

Mos i humb

Leni koment