Ballina Lajmi i parë Presidenti fton për kaos, shtyen qytetarët të dalin: Mos i respektoni vendimet e Qeverisë (VIDEO)

Presidenti fton për kaos, shtyen qytetarët të dalin: Mos i respektoni vendimet e Qeverisë (VIDEO)

Nga Republika online

Hashim Thaçi ka dënuar vendimin e Qeverisë për ndaljen e qarkullimit të automjeteve dhe qytetarëve në orare të caktuara, shkruan Republika Online.

Ai u është drejtuar qytetarëve që të mos e respektojnë këtë vendim, duke i shtyer ata të dalin, pasiqë ky vendim i Qeverisë ka shkelur liritë dhe të drejtat e qytetarit për lëvizje të lirë.

Thaçi po ashtu ka paralajmëruar se do ta dërgojë qysh nesër vendimin e Qeverisë në Gjykatën Kushtetuese.

Përndryshe, Qeveria dhe Kryeministri Albin Kurti, sot ka marr vendim që të ndaloj lëvizjen e qytetarëve dhe qarkullimit me automjete nga ora 10:00-16:00 dhe 20:00-06:00. / REPUBLIKA ONLINE /

Ndiqeni deklaratën e tij më poshtë:

Mos i humb

1 Koment

avdi Grajcevci 23/03/2020 - 23:45

Ky far presidenti esht nje qmendurak me elemente se fundmi te devijuarit mendsh qe don te qrrenjos gjith ket angazhim te qeveris dhe popullit qe te pengojn parandalimine perhapjes te kovin 19,Ky njeri esht i perkushtuar qe politikisht te shkatrroj sovranitetin dhe integritetin teritorial te republikes se Kosoves dhe tani perpjekja e ti e fundit qe te zhbej dhe popullaten e saj

Pergjigju

Leni koment