Ballina Sport ‘Topi i Artë’, rikthehet Neymar – Salah me rënie drastike!

‘Topi i Artë’, rikthehet Neymar – Salah me rënie drastike!

Nga Republika online

Gara për ‘Topin e Artë’ 2020 tashmë ka nisur.

Më të mirët në botë xhiro pas xhiro japin më të mirën e tyre për të përmirësuar statistikat dhe për të arritur majat, deri te Topi i Artë, trofe që e ëndërron çdo lojtar.

Messi e fitoi vitin e kaluar për herë të gjashtë në karrierë, por këtë vit është më e fortë gara për dyshen që kanë dominuar viteve të fundit Leo dhe Cristiano Ronaldo, shkruan GOAL, transmeton Gazeta Express.

Më poshtë keni 20 kandidatët për Topin e Artë bazuar në paraqitjet individuale deri më tani këtë edicion.
Bie në sy Neymar Junior, që si kurrë më parë në PSG, po shkëlqen dhe ka përmirësuar paksa imazhin e tij.

20 – Mohamed Salah

19 – Marcel Sabitzer (RB Leipzig)

18 – Ciro Immobile – Lazio

17 Jan Oblak (Atletico Madrid)

16 Paulo Dybala (Juventus)

15 Jordan Henderson (Liverpool)

14 Sergio Aguero (Man City)

13 Sadio Mane (Liverpool)

12 Bruno Fernandes (Man Utd)

11 Timo Werner (RB Leipzig)

10 Josip Ilicic (Atalanta)

9 Serge Gnabry (Bayern Munich)

8 Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

7 Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain)

6 Erling Haaland (Borussia Dortmund)

5 Lionel Messi (Barcelona)

4 Cristiano Ronaldo (Juventus)

3 Neymar (Paris Saint-Germain)

2 Kevin De Bruyne (Man City)

1 Robert Lewandowski (Bayern Munich)

Mos i humb

Leni koment