Ballina Sport Real Madridi rikthen interesimin për Icardin

Real Madridi rikthen interesimin për Icardin

Nga Republika online

Real Madridi thuhet se ka rikthyer interesimin për Mauro Icardin, pasi më nuk kanë shpresa në Karim Benzeman.

Sulmuesi francez nuk është në formën e tij të lart dhe karriera e tij po shkon drejtë përfundimit, andaj Los Blancos e duan një zëvendësues për të.

Madrilenët po tentojnë të transferojë Icardin nga Interi që aktualisht është në huazim te Paris Saint-Germain.
Parisienët fillimisht do ta kenë të drejtën të parët të bëjnë ofertë, e më pas do të kalojë radha te skuadrat e tjera.

E gjitha do ta varet nëse Icardi do të kalojë në Santiago Bernabeu apo në Allianz Stadium, pasi në garë për të është edhe Juventusi.

Mos i humb

Leni koment